O tejto kategórii

Možno ste ešte dažďové húseničky nevideli. Stvorenia, ktorých celý život uplynie medzi dvoma mihnutiami oka. Dažďové húseničky sa zrodia z kvapky dažďa, ktorá dopadne na okno auta a ihneď sa ponáhľajú v ústrety svojmu koncu. Všetky idú takou istou cestou. Na konci svojej kratulinkej púte sa stratia v húseničkovom mori. Len my vieme, že boli. Dažďové húseničky nevidí každý. Väčšina ľudí ich nezazrie ani raz v živote. Ale stačí, ak vám raz niekto otvorí dvere do sveta, v ktorom žijú a budú s vami navždy. Aj keď práve nebude pršať. Hej, dalo by sa to povedať aj inak. Spomenúť „tears in rain“ a pripomenúť ten nesmrteľný filmový obraz, v ktorom Rutgerovi Hauerovi zo zovretej ruky vyletí v okamihu smrti k plačúcej oblohe biely holub. Ale ja sa vrátim k mojim húseničkám. K tým, ktoré prebehnú mysľou a splynú v mori času. Len ja viem, že boli. PS: Všetky autorské práva k dažďovým húseničkám patria dieťaťu, pre ktoré platí, tak, ako pre žiadneho iného človeka na svete - nomen est omen. Vo svojej bezhraničnej láskavosti si však žiadne z týchto práv nevyhradilo.

Júl
24

Pohoda, pohoda, pohoda kam sa pozrieš

Celoslovenská súťaž v umeleckom prednese. Slávnosť slova. Napísaného, vyrieknutého, interpretovaného. Dospelí aj deti prednášajú, intonujú, artikulujú, tvária sa, stoja, hýbu sa tak, aby slovo zaznelo. Aby slovo bolo Slovom.
Aby nimi vypovedané slová obrali o slová, tých, ktorí…

Mar
19

Zlaté časy socializmu

                 Priznám sa, nemám ktovie ako rada české filmy. Priemernosti, hlúposti a škaredosti, vidím okolo seba dosť na to, aby som sa na ne chcela pozerať ešte aj vo filme. Takže film Občanský průkaz ma tak, ako mnohé iné, minie.

                 Neminul…

Mar
05

Otázky a odpovede

 

                 Večerná relácia na Rádiu Devín. Jedna či dve redaktorky a hostka (!).

                 Redaktorky sa pýtajú a dáma s jemným dievčenským hlasom odpovedá. Na otázky o pravde, o slove, o láske, o bezpodmienečnosti, o všetkom. Na každú otázku pozná odpoveď. Jasnú a presnú. Čo je pravda vie, aj…

Okt
11

Antonymá

” Simonka, poď sem, volá matka na malé dievčatko, ktoré sa celkom zjavne vybralo inou cestou ako ona. To nedá na sebe znať, že by volanie čo i len začulo, niežeby mu chcelo vyhovieť.
” Nepočula si?! Ja ti…

Okt
11

Pastilkami proti emóciám

Názov Rescue na pastilkách v biopotravinách. Roxanka akurát kašle. Že by to bola záchrana pred kašľom ?

Nie. Nie je to proti kašľu.

Je to prvá pomoc pri emocionálnom vypätí. Pri čom ? Pri emocionálnom vypätí, zopakuje trpezlivo mladý muž…